برگزاری جلسه شورای معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تهران

جلسه شورای معاونان فرهنگی و دانشجویی پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، جلسه شورای معاونان فرهنگی و دانشجویی پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران، ۲۱ آبان ۱۳۹۸ با حضور دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی در تالار امیرکبیر برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، در این نشست با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران، این جشنواره را محلی برای نمایش توان و ظرفیت‌های دانشگاهیان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد. وی با اشاره به افزایش سطح کمی و کیفی آثار ارسالی و افزایش مشارکت دانشجویان در روند اجرای برنامه‌های جشنواره، ابراز امیدواری کرد، دوره سوم این جشنواره باشکوه‌تر برگزار شود.

دکتر سرسنگی، با اشاره به پیشتازی دانشگاه تهران در حوزه قانون‌گذاری فرهنگی، آئین‌نامه استاد مشاور انجمن‌های علمی دانشجویی، استاد مشاور فرهنگی و علمی و استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر را از ظرفیت‌های مهم دانشگاه در جهت افزایش مشارکت اعضای هیأت علمی در مسائل حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه عنوان کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، با اشاره به بی‌سابقه بودن طرح اعطای امتیاز حرفه‌ای به نشریات دانشجویی برتر در نظام آموزش عالی کشور، تصریح کرد: «این طرح می‌تواند باعث تشویق دانشجویان شود و دانشجویان می‌توانند با استفاده از این طرح رزومه و امتیاز علمی خود را افزایش دهند».

وی هم‌چنین از تصمیم معاونت فرهنگی و اجتماعی در تهیه و انتشار کتابی با محوریت مقالات علمی نشریات دانشجویی در حوزه‌های مختلف خبر داد.

دکتر سرسنگی، در ادامه با اشاره به زیر ساخت‌های ورزشی دانشگاه، توسعه ورزش همگانی برای دانشجویان و ایجاد فضای نشاط‌آور را یکی از مهمترین اهداف معاونت فرهنگی و اجتماعی توصیف کرد.

در ابتدای این نشست، معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشکده‌ها و پردیس‌های دانشگاه تهران، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت‌های فرهنگی هر واحد، نظرات و پیشنهادهای خود در حوزه‌های فرهنگی را مطرح کردند.

 
 

یک دیدگاه