بخش نمایشگاهی دهمین جشنواره ملی حرکت افتتاح شد / رونمایی از غرفه دانشگاه تهران به عنوان نماد دانشگاه سبز

بخش نمایشگاهی دهمین جشنواره ملی حرکت با حضور دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر سید ضیاء هاشمی، دکتر فضل‌الله ایرجی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاون فرهنگی و مدیر کل دانشگاه رازی، سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ در دانشگاه رازی کرمانشاه افتتاح شد.

در مجموع ۱۰۴ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی در این جشنواره مشارکت داشته اند که نسبت به دوره قبل ۱۰ درصد افزایش یافته است. وی گفت: ۱۲۴۴ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده که نسبت به دوره قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است.

از مجموع این تعداد اثر و دستاورد علمی دانشجویی ۳۲۳ اثر در بخش انجمن‌های علمی برتر، ۱۸۸ اثر در بخش فعالیت‌های علمی خلاقانه، ۲۵۸ اثر در بخش نشریه علمی، ۱۱۷ اثر در بخش مسابقه علمی و ۹۰ اثر در بخش پژوهش و ۷۰ اثر در بخش فضای مجازی و ۵۴ اثر در بخش کتاب و ۶۷ در بخش اختراع و ۱۶۸ اثر در بخش کارآفرینی به جشنواره اضافه شد.

۴۹۳ اثر در بخش فنی و مهندسی، ۳۲۰ اثر در بخش انسانی، ۱۷۰ اثر در بخش کشاورزی، ۱۳۷ اثر در بخش علوم پایه و ۱۲۰ اثر در بخش هنر است که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

لازم به ذکر است، دانشگاه تهران در تمام بخش‌های جشنواره شرکت فعال داشته است. آثار شرکت‌کنندگان تابستان به جشنواره ارسال شده و پنجشنبه ۷ دی در اختتامیه جشنواره اسامی برگزیدگان اعلام خواهد شد.

غرفه دانشگاه تهران به عنوان نماد دانشگاه سبز در جهت تحقق اهداف برنامه سوم توسعه دانشگاه و توجه به محیط زیست مورد توجه مسئولان و بازدیدکنندگان واقع شد. گفتنی است، طراحی این غرفه با مواد بازیافتی انجام شده است.

 

یک دیدگاه